wtorek, 17 listopada 2015

Słuchajcie! Ruszyła Kolejna Robótka!

Witajcie!


Już szósty rok z rzędu ruszyła akcja „ Jest Robótka”. Organizatorkami której są Kaczka i Bebe


O co chodzi? 

„W Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci w Niegowie mieszka gromadka niepełnosprawnych intelektualnie, często też fizycznie, Dzieciaków Starszaków. Małych, dużych, chudych, grubszych, gadatliwych, małomównych, rozumnych i trochę mniej rozumnych”, którzy z ogromną nadzieją w sercu czekają na świąteczne kartki z życzeniami…

Wszak jest to dla Nich ważny i trudny czas, ponieważ nie mogą go spędzić w rodzinnym gronie. W takich chwilach najgorsze jest przekonanie, że także nikt inny o Nich nie pamięta. Każda, zwykła i niezwykła, kartka z życzeniami, pełnymi ciepła i płynącymi prosto z serca, jest dla Nich znakiem pamięci, miłości i nadziei… To przecież tak niewiele, a jednocześnie tak dużo…

Stąd ogromna prośba do Was – PISZCIE I ŚLIJCIE! Aby i w tym roku żadna z osób DPS w Niegowie nie czuła się pominięta…

Można dołączyć także miły prezencik. I nie chodzi tu wcale o drogie i wyszukane prezenty, wszak nie wszystkich na nie stać. Wystarczą drobne upominki, które my mamy na co dzień: słodycze, kawa, pachnące herbatki, własnoręcznie wykonany szalik, opaska czy rękawiczki (lub inne rękodzieło), jakieś puzzle, klocki, układanki, bransoletki, ozdoby do włosów, koraliki, pachnidła itp…. Wszystko zależy wyłącznie od Waszej pomysłowości!

Dajmy innym coś od siebie, aby w czasie Świąt uśmiechy gościły nie tylko na naszych twarzach…

Wszystkie szczegóły znajdziecie TUTAJ!  
Znajdziecie tam również opisy poszczególnych mieszkańców DPS oraz tego, co każdemu z Nich sprawia radość :)

Klikajcie i wysyłajcie! Pamiętając, iż każde okazane dobro zawsze do nas powraca i to co najmniej w dwójnasób  :-)


Podzielcie się tą informacją z innymi. Razem możemy znacznie więcej!
 

1 komentarz:

  1. Zajrzałam, przeczytałam - jeśli tylko wystarczy mi czasu, postaram się uczestniczyć w tym dziele. A mam w domu dużo takich rzeczy, nie tylko szydełkowych, które w sam raz byłyby prezentami dla mieszkańców Niegowa.
    Serdecznie pozdrawiam:))

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję bardzo, że mnie odwiedzacie i zostawiacie komentarze :) Jestem szczęśliwa i wdzięczna za każdy pozostawiony wpis. Zapraszam ponownie :)

Obserwatorzy